מורים פרטיים

מורה פרטי טוב, מורה לחיים. מאוד קשה למצוא מורים פרטיים שיש להם את הניסיון הנדרש קיימת אמירה – 

על מנת להעביר את חומר הלימוד בצורה שתהיה מובנת ונהירה לתלמיד. מאמר זה נועד לעזור לכם לבחור מורה טוב. מורים פרטיים יכולים לעזור לתלמיד ולסטודנט במגוון מקרים:

 • עזרה להתכונן למבחן
 • עזרה בהכנת שיעורים בית
 • לימוד של חומרי לימוד מסובכים
 • עזרה וכיוון בהכנת עבודות ופרויקטים

למציאת מורים פרטיים היכנסו לאתר למדן.

ניסיון המורה

לניסיון של המורה הפרטי יש חשיבות רבה באיכות הלימוד. מורה עם ניסיון של מספר שנים מכיר את כל הטריקים ויודע איך להסביר את נושא הלימוד בצורה ברורה ומובנת. חשוב שלמרות הניסיון הרב אין המורה עייף מללמד ועדיין הוא בעל מוטיבציה ללמד. מלבד הניסיון הכללי בלימוד, חשוב שלמורה יהיה גם ניסיון בלימוד חומר הלימוד הספציפי אותו לומדים. לדוגמא, מורה פרטי שיש לו ניסיון בלימוד מתמטיקה לכיתות חטיבת ביניים יתכן שיתקשה בלימוד כיתות תיכון. אל תחששו לשאול את המורה הפרטי עוד בטלפון כמה שנות ניסיון יש לו בתחום. ישנם מורים צעירים מאוד שברגע שהם מסיימים את התיכון מחליטים להיות למורים פרטיים בזול. מורים אלו בדרך כלל חסרי הידע והניסיון שמגיע עם לימוד תלמידים רבים. כל תלמיד דורשת תשומת לב מיוחדת והתייחסות אישית לבעיות הלימוד שלו.

המלצות של תלמידים

לפני שאתם בוחרים במורה הפרטי שלכם, כדאי לכם לברר מיהם תלמידיו של המורה ומה הם חושבים עליו. ישנם גם אתרי אינטרנט המאפשרים לראות דרוג והמלצות על מורים פרטיים שונים, וכדאי להיעזר בהם. כאשר אתם יוצרים קשר עם תלמיד לשעבר, אל תסתפקו בלשאול אותו שאלות פשוטות אלא היכנסו לפרטים ושאלו לגבי שיפור בציונים, סובלנות וכד'.

שיעור ניסיון

שיעור ניסיון הוא דבר נפלא, כי הוא מאפשר לכם לבחון את המורה הפרטי ואת האינטראקציה עימו. ישנם מורים פרטיים שיתנו את המאמץ אך ורק בשיעור ניסיון, אולם עדיין זהו מדד אמין מאוד לבדיקת טיב המורה. אם המורה לא מציע שיעור ניסיון, בקשו לפחות שיעור בחצי מחיר.

מקצועות הלימוד

ישנם מקצועות שקשה יותר למצוא עבורם מורים פרטיים איכותיים. לדוגמא, לימוד פיזיקה דורש הרבה ידע מעשי ותיאורטי, ולכן רצוי שהמורה יהיה מתודרך היטב בחומר הלימוד ועובד בתחום הרלוונטי. בידקו בשיעור אם המורה זוכר בצורה נאותה את חומר הלימוד, או אם הוא נזכר תוך כדי השיעור. עדיף לכם להחזיק במורה שמכיר וזוכר את החומר, שעדיין רענן במוחו.

מיקום השיעור

ישנם מורים פרטיים המסכימים להגיע עד הבית וללמד את התלמיד בביתו. יש לכך יתרון בנוחות של התלמיד, אולם חשוב כי סביבת הלימודים תהיה שקטה ונוחה ללימוד, עם אור מספק ותנאי ישיבה נוחים. אך לא תמיד הדבר עדיף מכיוון שלרוב המורים הטובים באמת אינם מוכנים להגיע לתלמיד ועדיף לעשות פשרות בנוחות אך לא באיכות!!!

 אי הצלחה של מורה פרטי

אם מורה פרטי לא מצליח לפתור תרגיל כלשהו, זה טבעי ואיננו סוף העולם. מה שחשוב במקרה זה הוא איך המורה מתמודד עם הכישלון. האם הוא מנסה לטייח זאת ולסבן אותך או שהוא מתקן את טעותו וממשיך הלאה? מורה שנתקע בתרגיל במשך כל השיעור ולא מוכן לדלג עד שהוא פותר את התרגיל בעצמו מעיד על כך שהוא אינו מבין את חשיבות העמידה בזמנים וחוסר ההיתקעות בתרגיל אחד.

מורים פרטיים לקשיי ריכוז והפרעות קשב

ישנם מורים פרטיים אשר בעלי ניסיון רב בלימוד של תלמידים עם הפרעות קשב. מורים אלו בדרך כלל בעלי הסבלנות הרבה ביותר. כדי למצוא מורים פרטיים שמסוגלים ללמד תלמידים אלו בצורה הטובה ביותר יש לשאול אותם מראש לגבי היכולת שלהם לעשות זאת.

כמה עולה שיעור פרטי? 

מטבע הדברים, הטווחים של המחירים גדולים מאד, ומשתנים בהתאם למקצוע, אזור הלימוד, המורה וצורת רכישת השיעורים.

 • המקצוע היצע המורים המיומנים בכל מקצוע הוא הקובע את עלות השיעורים. לשון הוא המקצוע בו היצע המורים הוא הקטן ביותר, ולכן מחירי שיעורי לשון גבוהים יותר ממחירי אנגלית ומתמטיקה, מקצועות בהם הביקוש הכללי גדול יותר.
 • אזור לימוד קיימים הבדלים גדולים בין האזורים השונים בארץ מבחינת מחירי שעת לימוד. שיעור פרטי בפריפריה יכול לעלות לעיתים כ-50% ממחיר אותו שיעור במרכז.
 • המורה מורים מנוסים עם קבלות וניסיון רב עולים כמובן הרבה יותר מאשר סטודנטים המספקים שיעורים כהשלמת הכנסה זמנית.
 • צורת רכישת השיעור תלמידים הקונים חבילת שיעורים או מנוי יכולים להקטין את עלות השיעור הבודד.

מחיר שיעור פרטי על-ידי מורה מוסמך יכול להגיע עד 180 ש"ח לשעה. מורים טובים ובעלי ניסיון גובים בדרך כלל 120-150 ש"ח לשעה, בעוד מורים רגילים מן השורה ייקחו 80-100 ש"ח לשעה. סטודנטים לעומת זאת יסתפקו פעמים רבות בין 60 ל- 80 ש"ח לשעת לימוד בעיקר באזור המרכז הרבתי.

Article source: https://www.lamdan.co.il/publishing/article/articles/52-מורים-פרטיים.html

 • מאמרים
 • Feb 23, 2020
 • רות חבה

כותב המאמר

inehmad

רות חבה

מורה לתוכנות ADOBE

מדריך המורים

מורים פרטיים

מורים פרטיים

מורה פרטי טוב, מורה לחיים. מאוד קשה למצוא מורים פרטיים שיש להם את הניסיון הנדרש קיימת אמירה – על מנת להעביר...

עוד
בגרות וקבלה ללימודים - תעודת בגרות בעת קבלה ללימודים

בגרות וקבלה ללימודים - תעודת בגרות בעת קבלה ללימודים

בחינות הבגרות הן אחד מן הרכיבים החשובים ביותר בעת ניסיון להתקבל ללימודים במוסד אקדמי או מכללה. כדאי לכם להכיר את...

עוד
בחינות בגרות - בחינת בגרות

בחינות בגרות - בחינת בגרות

תעודת בגרות היא תעודה המוענקת במדינת ישראל לבוגרי בתי ספר או נבחני בחינות חיצוניות (בחינות בגרות אקסטרניות)...

עוד
תואר ראשון - בוגר אוניברסיטה

תואר ראשון - בוגר אוניברסיטה

תואר ראשון, או בשמו היותר נכון תואר בוגר אוניברסיטה הוא תואר אקדמי אותו מקבל סטודנט לאחר שהוא מסיים לימודים...

עוד
הכנה לפסיכומטרי - קורס הכנסה לפסיכומטרי

הכנה לפסיכומטרי - קורס הכנסה לפסיכומטרי

המצב היום הוא כי רוב העוברים מבחן פסיכומטרי, עוברים קודם לכן קורס הכנה לפסיכומטרי באחד מבתי הספר או המכונים...

עוד
תנאי קבלה לאוניברסיטה

תנאי קבלה לאוניברסיטה

כל אוניברסיטה מגדירה לעצמה חתך קבלה מינימלי עבור כל חוג או תחום לימוד מסויים. חתך קבלה מינימלי הוא למעשה תנאי...

עוד