תואר ראשון - בוגר אוניברסיטה

תואר ראשון, או בשמו היותר נכון תואר בוגר אוניברסיטה הוא תואר אקדמי אותו מקבל סטודנט לאחר שהוא מסיים לימודים לתואר במסגרת מוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. השם תואר ראשון ניתן לו בשל היותר הראשון (או הנמוך) בסדר התארים האקדמיים אותם יכול אדם לרכוש.
תקופת הלימודים לתואר ראשון היא בדרך כלל שלוש שנים, אך תארים ראשונים מסויימים אורכים ארבע שנים (לדוגמא: לימודי משפטים, לימודי הנדסה), ואף חמש שנים (לדוגמא: לימודי ארכיטקטורה).


תארים ראשונים בישראל

  • כיום מכירה המועצה להשכלה גבוהה במספר רב של תארים ראשונים, הנה כמה מהם: בוגר באמנות Bachelor of Arts או בקיצור BA זהו התואר הנפוץ ביותר, והוא זה שניתן כיום בכל תחומי הלימוד בהם לא נעשה שימוש בשם אחר.
  • בוגר במדעים Bachelor of Science או בקיצור B.S.‎ או B.Sc.‎ זהו התואר הניתן עבור לימודי הנדסה ולימודי מדעים מדויקים. ישנם מוסדות חינוך בארץ כגון הטכניון או האוניברסיטה הפתוחה שבהם ניתן התואר .B.A במדעים מדויקים ולא B.Sc.‎
  • בוגר בחינוך Bachelor of Education או בקיצור B.Ed.‎2 תואר ראשון זה ניתן לרוב על ידי מכללה אקדמית, לבוגרים בתחום ההוראה ומסיימו מחזיק בדרך כלל גם בתעודת הוראה.
  • בוגר בעיצוב Bachelor of Design או בקיצור B.Des.‎ תואר ראשון זה ניתן בתחומי העיצוב השונים. בוגר במשפטים Bachelor of Laws או בקיצור LL.B.‎ תואר הניתן עם קבלת תואר במשפטים. בעל תואר בוגר במשפטים הינו משפטן אך אינו נחשב עורך דין, עד שישלים תקופת התמחות המכונה סטאז' ויעמוד בבחינות ההסמכה של לשכת עורכי הדין.
  • בוגר בטכנולוגיה Bachelor of Technology או בקיצור B.Tech.‎ תואר זה הינו תואר בהנדסה הניתן על ידי מכללות אקדמיות שאינן מוסמכות להעניק תואר בוגר במדעים בהנדסה. בישראל אין הבדל רשמי בין תואר בוגר במדעים לתואר בוגר בטכנולוגיה, וגם בוגר תואר זה יכול להירשם בפנקס המהנדסים כמהנדס. בעבר אף מכללה לא הוסמכה להעניק תואר בוגר במדעים. כיום יותר ויותר מכללות מוסמכות להעניק תואר במדעים.
  • בוגר בארכיטקטורה Bachelor of Architecture או בקיצור B.Arch.‎ תואר זה ניתן למי שסיים לימודי ארכיטקטורה, והמחזיק בו הוא אדריכל.

 

Article source: https://www.lamdan.co.il/publishing/article//48-תואר-ראשון-בוגר-אוניברסיטה.html

  • מאמרים
  • Feb 23, 2020
  • רות חבה

המאמרים הנצפים ביותר

אין מאמרים עדיין.

מדריך המורים

עומד להירשם ללימודים אקדמיים? כל מה שאתה צריך לדעת

עומד להירשם ללימודים אקדמיים? כל מה שאתה צריך לדעת

מזל טוב, אתה או את עומדים להתחיל ללמוד באקדמיה לראשונה. זהו תואר הבוגר שלכם או בשמו האחר "תואר ראשון". עכשיו...

עוד
מורה לחיים, הוקרה

מורה לחיים, הוקרה

כשסיימתי חטיבת ביניים, עזבנו את תל אביב. רצה הגורל והתקבלתי לתיכון בבת-ים. שם הכרתי אותו - הוא היה המחנך שלי...

עוד